Načítání

Zadejte hledaný text

Zahrada

Zahradní technika

Zahrada je oázou klidu a naším místem odpočinku. Tedy v případě, že jí věnujeme náležitou pozornost a pečujeme o ni. To nás samozřejmě stojí nejen čas, ale rovněž méně či více vydaného úsilí. Proto se nelze divit tomu, že pro někoho je zahrada spíše přítěží. Někdo se o ni zkrátka starat nechce. Někdo jiný by chtěl, ale nemá na to čas a prostor. Dnešní článek je však určen lidem, kteří o svůj malý kousek ráje pečují.

Na jaře, v létě, na podzim a vlastně i v zimě se o zahradu musíme starat. V zimních měsících té práce není tolik, když tedy pomineme odhazování sněhu. Naopak od jara do podzimu se naší oáze musíme věnovat o něco více. Jednou je zapotřebí shrabat listě, jindy by zase bylo dobré posekat trávník, který už nám pomalu přerůstá přes hlavu. Abychom si veškeré činnosti na naší zahradě co nejvíce usnadnili, tak využíváme zahradní techniku. Od sekaček na trávu přes drtiče větví a vertikutátory až po motorové pily a sněhové frézy.

Sekačky a ta další technika

O sekačkách na trávu se asi nemusíme nijak zvlášť rozepisovat. Pokud vlastníte zahradu, tak zcela jistě máte ve své dílně nebo kůlně zaparkovanou sekačku. Totéž se dá říci také o motorových a akumulátorových pilách a rovněž o zahradní technice na ruční pohon.

Pily, sekačky, lopaty, rýče, motyky, krompáče a hrábě známe všichni. Ne každý však ví, co je to ten vertikutátor, o kterém jsme se už jednou zmínili. Vertikutaci se někdy říká provzdušňování nebo prořezávání trávníku. Toto náčiní si tedy pořizujeme z toho důvodu, abychom naši zeleň připravili na novou sezónu. Jen si vždy dávejte pozor, abyste vertikutaci neprováděli v nevhodnou dobu. Provzdušňování podmáčeného trávníku a příliš intenzivní vertikutace je spíše na škodu.

Práce je důležitá, ale totéž platí i pro odpočinek

Dobře si uvědomujeme, že jsme tento článek pojmenovali tak, jak jsme ho pojmenovali. Pokud však z našeho kousku zeleně chceme vytvořit opravdový ráj, tak nesmíme zapomínat ani na zahradní nábytek. Koneckonců zahradu si nepořizujeme proto, abychom na ní jen pracovali. Musíme umět také relaxovat! S trochou nadsázky by se dalo říci, že není nic lepšího, než se vyvalit v zahradním křesle, popřípadě v houpací síti a nic nedělat. Nicméně aktuální počasí (až na výjimky) už tomuto lenošení příliš nenahrává. Budeme tak muset vyčkat do jara!

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *