Načítání

Zadejte hledaný text

Zahrada

Spolehněte se na účinnou likvidaci mravenců na zahradě

Sleduje stále se zvětšující mravenčí cestičky? Nevíte si rady, ale nechcete, aby se mravenci stali pány vaší zahrady? Obavy už můžete hodit za hlavu. Poradíme vám, co je nejlepší pro likvidaci mravenců na zahradě.

Babské rady

Ano, stále platné i neplatné rady našich babiček můžeme vyslechnout a také zkusit. V boji proti nepříteli se hodí každý tip. Ale nezapomeňte si ověřit a prověřit, zda se jedná o účinnou formu likvidace mravenců.  Mezi rady, které často slyšíme od našich babiček a dědečků, patří bezpochyby byliny. Například taková máta by podle všeho měla mravence zaručeně odpudit.

Další babské rady

O mátě a bylinách už byla řeč. Dalším tipem našich prarodičů je použití prášku do pečiva. Můžeme zkusit rovněž kávovou sedlinu, sůl nebo pepř, které nasypeme na mravenčí cestičky. A v neposlední řadě můžeme použít mýdlovou vodu, kterou mravence postříkáme.

Tam, kde rady babiček nepomáhají, přicházejí na řadu tvrdší zbraně, které boj se škůdci urychlí a pomohou vám dosáhnout vítězství.

Přípravky na hubení

Možná, že nejste zastáncem přípravků proti mravencům. Nicméně v momentě, kdy tito nezvaní hosté navštíví váš domov a vy se jich nebudete moci zbavit, tak často přijde na řadu i tento druh řešení. Na trhu nalezneme celou škálu produktů, které napomáhají rychlejší likvidaci. Které to jsou?

Velmi efektivní jsou nejrůznější postřiky. K těm však doporučujeme přistoupit až ve chvíli, kdy situace bude opravdu, ale opravdu kritická. My se na následujících řádcích zaměříme spíše na granule, domečky pro mravence a na lepové pasti.

Pozor! Vždy je potřeba dbát na bezpečnost. Přípravky se za žádnou cenu nesmí dostat do styku s malými dětmi nebo domácími mazlíčky.

Granule

Granule fungují na velmi jednoduchém principu. Poté, co je rozmístíte na různých místech vaší zahrady, tak jednoduše vyčkáte, až si je mravenci zatáhnou do mraveniště. Účinnost granulí je dlouhodobá, jelikož si je mravenci mezi sebou přehazují jako horký brambor.

Domeček pro mravence

Ano, k likvidaci mravenců se může použít právě domeček pro ně určený. Uvnitř malého domečku se nachází nástraha v podobě gelu. Domečky je vhodné použít na místa, která jsou poměrně těžko přístupná. Působení přípravku zpozorujete do pár dnů.

Lepové pasti

Trochu zvláštním, ale velmi účinným pomocníkem jsou lepové pasti. Ty se umisťují na místa, kde se vyskytují mravenčí cestičky. Mravenci se při vstupu na pasti přilepí, což znamená jejich konec.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *