Načítání

Zadejte hledaný text

Zahrada

Sněhové frézy: parametry, kterým byste měli věnovat pozornost

Jak jsme slíbili v minulém článku, tak činíme. Dnes se podíváme na zoubek sněhovým frézám. Povíme si například něco bližšího o typech pohonu, o odhozu sněhu, apod. V případě, že se rozhodujete právě pro koupi nějaké sněhové frézy, tak tento článek by vám měl s konečným rozhodnutím a výběrem pomoci.

Sněhová fréza vás velmi rychle dokáže zbavit zimní pokrývky, která leží třeba na vaší příjezdové cestě. Sněhu se bavíte v podstatě rychleji, než kdybyste sáhli po hrablu. Tomu samozřejmě odpovídá pořizovací cena, která je o poznání vyšší, než jak je tomu právě v případě hrabla na sníh.

Pohon

Prvním klíčovým parametrem, pokud tedy pomineme onu cenu, je samozřejmě typ pohonu. V zásadě by se dalo říci, že na trhu naleznete frézy elektrické, akumulátorové a benzínové. Výhodou elektrických a akumulátorových fréz je jejich celková hmotnost. Tato totiž činí cca 1/3 hmotnosti benzínových fréz, samozřejmě záleží na konkrétním modelu. Jejich mínusem je bezesporu nižší výkon. V případě elektriky navíc musíte natáhnout kabel, aby fréza vůbec fungovala. Akumulátorové frézy zase na jedno nabití nemusí fungovat úplně nejdéle. Avšak pro odhazování sněhu v těsně blízkosti bydliště (nebo třeba provozovny) jsou většinou zcela dostačující.

Šíře záběru

Čím širší je záběr, tím méně práce to znamená pro vás. Je ovšem otázkou, jak velkou plochu musíte takzvaně frézovat. Pokud vám jde pouze o prohrnutí úzkého chodníku, pak tento parametr pro vás asi nebude ani alfou, ani omegou. Menší záběr možná v takovém případě může být i drobným plusem.

Vzdálenost odhozu

Asi nechcete, aby odhoz frézy činil jen pár centimetrů. Taková fréza by totiž byla úplně k ničemu. I vybrané modely elektrických fréz by měly vzdálenost odhozu okolo 9 metrů. V případě těch nejvýkonnějších benzínových fréz pak můžeme hovořit i o úctyhodných 12 metrech.   Pokud bychom šli více do detailu, pak bychom měli věnovat pozornost také dalším parametrům, mezi které patří například materiál šneku, objem motoru, velikost a objem bunkru, apod. Všechny tyto parametry jsou důležité a dokáží zásadním způsobem ovlivnit vaše konečné rozhodnutí.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *