Načítání

Zadejte hledaný text

Zahrada

Plotové panely: co jsou zač a jaké jsou jejich výhody?

Ploty jsou od počátku věků určeny k vymezení soukromého pozemku, k ohraničení nebezpečné zóny nebo k udržení dobytka pohromadě. Oplocení je důležité jak pro majitele domů se zahradou, tak i pro firmy, které mají kolem svých budov a hal pozemek.

Typy plotových panelů

Plotové panely jsou v zásadě polotovary specifické velikosti, které přitavením k sobě a přivázáním ke sloupkům vytvoří jednotný plot kolem vašeho pozemku. Jsou vhodné hlavně pro pozemky a zahrady, které jsou opravdu velké.

Samotné panely jsou vyrobeny zejména z oceli. Aby se však zvýšila jejich pevnost a odolnost, tak se na ocel nanáší buď tmavě zelená PVC úprava nebo pozinkovaná úprava. V nabídce výrobců naleznete jak 2D, tak i 3D varianty plotových panelů. Panelové ploty jsou velmi moderní a jejich největší výhodou je vysoká životnost a pevnost. Nemusíte se tedy bát, že by se k vám na pozemek dostala divoká zvěř a ohrožovala by vás, vaši rodinu nebo vaše zaměstnance.

Plotové panely se obvykle přidělávají objímkami ke sloupkům o průměru 48 mm. Samotný plotový panel má nejčastěji délku 2 500 mm a jednotlivé dráty mají průměr okolo 4 až 5 mm.

Výhody plotových panelů

Pokud jste majitel většího pozemku, tak velmi jednoduchým řešením pro zvýšenou ochranu před nezvanými hosty jsou právě plotové panely. Jednak jsou dostatečně pevné a odolné a zároveň i skvěle vypadají. Nesmíme samozřejmě opomenout ani snadnou a rychlou instalaci. Plotové panely se dají také velmi dobře začlenit do dalších stavebních prvků.  

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *