Načítání

Zadejte hledaný text

Zahrada

Paletový a ratanový nábytek: výhody a drobné mínusy

Paletový nábytek byl před nedávnem docela moderní a stále platí to, že je velmi stylový a hodí se nejen na zahradu, ale také do interiéru. Z palet, které se běžně používají k usnadnění manipulace s materiálem, polotovary a se zbožím, se dá vyrobit prakticky cokoliv. Od skříní, poliček a regálů přes jídelní a konferenční stoly až po židle, lavice a postele. Možnosti jsou téměř nekonečné a navíc jde o nábytek, díky kterému budete velmi originální a odlišíte se od spousty lidí.

Nespornou výhodou paletového nábytku je jeho cena. Ta není nijak závratná, a právě proto může být ideální volbou pro všechny, kdo hledají způsob, jak ušetřit alespoň část vydělaných peněz.

Hodí se ven i dovnitř, ale…

Na začátku článku jsme se zmínili o tom, že nábytek z palet vypadá dobře venku i uvnitř domu. Je však důležité říci jednu zásadní informaci, a sice tu, že tento nábytek nelze takřka s ničím kombinovat. Představte si, že byste vedle sebe postavili paletovou sedačku a skříň v rustikálním stylu. Asi je vám všem jasné, že taková sedačka by vedle skříně vypadala poněkud nevkusně a působila by doslova jako pěst na oko.

Ratanový nábytek

Co platí o paletovém, tak totéž by se dalo říci i o ratanovém nábytku. Ten je v posledních x letech velmi vyhledávaný. Ratan patří spíše na zahrady a terasy, naopak v interiérech se s ním setkáváme pouze ojediněle. I přes tuto skutečnost si ho celá řada domácností velmi oblíbila. Venku prostě a jednoduše vypadá skvěle a dokáže na sebe poutat velikou pozornost. Kdekoho však může odradit jeho pořizovací cena, jež je mnohdy i mnohonásobně vyšší než cena zahradního nábytku, který je vyroben z jiných materiálů. Oproti svým „konkurentům“ však působí velmi elegantně a stále větší množství lidí si to velmi dobře uvědomuje.

Slovo závěrem

Možná se někteří ptáte, z jakého důvodu jsme tento článek věnovali právě paletovému a ratanovému nábytku? K sepsání těchto slov nás vedlo především to, co už bylo zmíněno na předchozích řádcích. V obou případech nám výrobci nabízejí celou řadu zajímavých a velmi originálních kousků. Palety i ratan se navíc skvělé hodí na zahradu nebo terasu. Plus je potřeba zmínit, že tyto ojedinělé a jedinečné kusy nábytku rozhodně nezůstanou bez povšimnutí.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *