Načítání

Zadejte hledaný text

Zahrada

Jak se vypořádat se sněhovou nadílkou?

Říjen se pomalu chýlí ke konci. Na horách již napadl první sníh, takže lze předpokládat, že v několika málo týdnech se na zimní nadílku můžeme těšit i v nižších polohách. Krajina, která je pokryta sněhovou peřinou, má jistojistě své kouzlo. Pro mnohé z nás to však znamená spíše starosti než radosti. My se v dnešním článku zaměříme právě na to, jak se sněhem můžete vypořádat.

Hrablo na sníh

Hrablo je naprostý základ. Na odházení chodníku a příjezdové cesty v níže položených oblastech by tento šikovný nástroj měl být zcela dostačující. Je ovšem nutné podotknout, že v horských oblastech už si jen s hrablem nemusíte vystačit. Dnešní nabídka obchodů a e-shopů je poměrně rozmanitá. Můžete najít hrabla nejrůznějších rozměrů i barev. Tím pádem jej můžete sladit třeba se svým outfitem, ačkoliv to je patrně to poslední, co vás při jeho koupi trápí.

Sněhová fréza

Tam, kde nestačí hrablo, je zapotřebí povolat sněhovou frézu. Zejména obyvatelé horských oblastí zcela určitě ocení tento šikovný přístroj. Akorát musíte počítat s tím, že pořizovací cena může činit i několik desítek tisíc korun. Zejména benzínové frézy, které disponují vyšším výkonem než třeba ty elektrické, se řadí mezi ty nejdražší. Ovšem třeba takové frézy s elektromotorem a nižším výkonem se dají koupit i za jednotky tisíc korun. Samozřejmě, že u sněhových fréz se dá sledovat celá řada parametrů. Na některé z nich se podíváme v příštím článku.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *