Načítání

Zadejte hledaný text

Zahrada

Dostupný pomocník do zahrady: v hlavní roli dutinkový polykarbonát

Dutinkový polykarbonát se v posledních letech těší velké popularitě. Není se čemu divit, vždyť tento materiál je charakteristický celou řadou vynikajících vlastností. Z dutinkového polykarbonátu se vyrábí zejména skleníky, které jsou v mnoha ohledech lepší než ty skleněné.

Sklo neznamená kvalitu

Tvrzení, že sklo je zárukou kvality a vynikajícím materiálem pro skleníky, už dávno není pravda. Na světlo světa se stále více dostává dutinkový polykarbonát. Velkou předností skleníků, které jsou vyrobeny z dutinkového polykarbonátu, je systém založený na dvoustěnných nebo čtyřstěnných deskách, které jsou rozděleny svislými přepážkami. Díky tomuto systému se minimalizují ztráty energie. Tento materiál tak oproti sklu udrží teplotu mnohem lépe.

Jaké jsou výhody dutinkového polykarbonátu?

Desky z dutinkového polykarbonátu jsou nejen lehké, ale také pořádně pružné. Dále mají vysokou mechanickou odolnost a nepropouští škodlivé UV záření. A i díky tomu mají velmi dobré termoregulační schopnosti.

Jednoduchý na údržbu

Skleník z polykarbonátu vyžaduje stejnou údržbu jako kterýkoliv jiný. Nejde tedy o nic složitého. Když se vám skleník zdá špinavý, tak jej stačí opláchnout mýdlovou vodou. Chemické prostředky a všemožné příměsi nejsou zcela vhodné, jelikož mohou poškodit nejen polykarbonát, ale mohou vám zničit také samotnou úrodu. V rámci údržby je dobré, když jednou za čas zkontrolujete, zda na skleník nepopadaly větve nebo jiné těžší věci, které by jej mohly poničit.

Přívětivá cena

Skleníky z dutinkového polykarbonátu oplývají jak skvělými vlastnostmi, tak i velmi přívětivou cenou. Polykarbonát je poměrně levný materiál, což znamená, že i skleníky z něj vyrobené nejsou přespříliš drahou záležitostí. Cena se samozřejmě z velké části odvíjí od konstrukce, kterou si zvolíte. Nejčastěji se můžete setkat se třemi typy konstrukcí. Nicméně i tak se cena pohybuje pod hranicí 10000 Kč. Na své si tak zcela jistě přijdou všichni malí zahrádkáři, kteří do svého koníčku nechtějí investovat majlant. A stejně dobrá zpráva to může být i pro větší zahradnictví.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *