Načítání

Zadejte hledaný text

Rekonstrukce a bydlení

Velkoformátové obklady

Velkoformátové obklady se v posledních x letech těší velké popularitě. Koneckonců se není čemu divit, vždyť právě díky menšímu počtu spár koupelna vypadá elegantněji a působí příjemnějším dojmem. Velké formáty navíc místnost (alespoň) opticky zvětšují. Do třetice je jejich nespornou výhodou to, že se daleko lépe udržují.

Ať už to byl technologický pokrok nebo nastolené trendy, co nastartovaly prvotní poptávku, tak jedno je jisté. Velké formáty se zásluhou svých vlastností staly nedílnou součástí mnoha českých koupelen. A lze předpokládat, že tak tomu bude i nadále.

Čím větší, tím lepší? Ne tak docela

Hned v úvodu jsme se zmínili o plusech velkoformátových obkladů, nicméně je potřeba počítat také s tím, že přínosy jsou vykoupeny řadou nevýhod. Kupříkladu taková pokládka velkých formátů je daleko pracnější a vyžaduje nemalé množství zkušeností. Rovněž je zapotřebí specifické nářadí.

Ačkoliv je pochopitelné, že se rádi obklopujeme líbivými věcmi, tak vždy je potřeba vzít do úvahy jak plusy, tak také mínusy. Pokládka a další činnosti a procesy s ní spojené se vám můžou pořádně prodražit.  

Co je považováno za velký formát?

Za velký formát je v dnešní době považována dlaždice o rozměrech 30 x 60 centimetrů. Od těchto hodnot se pak dostáváme vzhůru ke stále větším a větším rozměrům. V nabídce některých výrobců tak nalezneme enormně velké obklady. My jsme během našeho pátrání narazili na velkoformát 75 x 150 centimetrů. A to jsme tomuto bádání věnovali pouze krátký čas.

Velkoformáty mají širokou škálu využití

Velkoformátové obklady využijeme nejen v interiéru, ale také v exteriéru. Například na obklad budov, kde kromě estetické stránky zcela jistě oceníme i snadnou údržbu těchto povrchů. Tím pádem se nejedná pouze o jakousi okrajovou záležitost, ale sami vidíte, že velké formáty najdou své uplatnění jak v soukromé, tak i v komerční sféře.  

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *