Načítání

Zadejte hledaný text

Rekonstrukce a bydlení

Návod: Magnetický držák na klíče, které visí ve vzduchu

Kam doma nebo i v kanceláři pokládat klíče, aby se neztratily a měly stále své místo? Pověste je. Do vzduchu. Aspoň tak to vypadá, když si vytvoříte jednoduchý magnetický držák na klíče a přicvaknete je k němu. V dnešním článku se dozvíte, jak na to.

Asi v každé domácnosti se různě povalují svazky klíčů od všeho možného. Možná na ně máte háček. Mý pro vás však máme lepší a rychlejší tip. Prostě klíče při příchodu domů přicvakněte třeba na spodní stranu police, stolu, barového pultu nebo na jiné místo, kde nebudou hned na očích.

Klíče na magnetu dobře drží a máte je hned po ruce. Postupujte podle návodu, je na to potřeba jen pár věcí.

Co je potřeba na výrobu magnetického držáku klíčů

  • 5 nebo 10 neodymových magnetů, podle toho, kolik svazků klíčů chcete k držáku připnout. Použít můžete buď malé neodymové kotouče – magnety KT-18-03-N o průměru 18 mm a výšce 3 mm a přilepit je lepidlem. Případně můžete dát přednost samolepicím magnetům KT-18-02-3M.
  • Univerzální lepidlo UHU MAX REPAIR – to jen v případě, když nepoužijete magnety samolepicí. Všechny magnety i lepidlo seženete na e-shopu Unimagnet.cz.
  • Pravítko, tužku.

Postup, jak si vytvořit magnetický držák na klíče

Nejprve plochu zespodu stolu, pultu, police očistěte hadrem a případně odmastěte lihem či jiným přípravkem, aby lepidlo dobře drželo.

Pak si pomocí pravítka naměřte rozestupy mezi místy, kam magnety přilepíte. Záleží, kolik svazků klíčů do držáku chcete umístit. Místa, kde mají být magnety, si označte tužkou.

Přilepte magnety. Pokud používáte samolepicí magnety s lepicí vrstvou 3M, stačí sejmout ochrannou vrstvu a magnet přilepit. Je však důležité na chvíli pořádně přitlačit, aby se lepicí vrstva k podkladu, v tomto případě tedy spíš k „nadkladu“, dobře přichytila.

Volíte-li raději běžné neodymové magnety bez lepicí vrstvy, přilepte je pomocí lepidla UHU MAX REPAIR. Postupujte podle návodu na lepidle a nechte pak lepidlo dobře zaschnout.

Hotovo, máte nový držák na klíče!

Teď, když třeba přijdete domů z práce, anebo naopak z domova do práce, svazek klíčů rychle a snadno nacvaknete k magnetu.

Čím víc magnetů, tím větší klíčník

Je jen na vás, kolik magnetů použijete. Větší klíčníci či vrátní jich budou asi potřebovat více.

Tip: Podívejte se také, jak si vyrobit skrýš na náhradní klíč od domu se zabudovaným magnetem

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *