Načítání

Zadejte hledaný text

Rekonstrukce a bydlení

Jakým způsobem se v jednotlivých pokojích dá ušetřit trocha místa?

Řada domácností se dnes a denně potýká s nedostatkem místa, respektive podlahové plochy. Zejména obyvatelé garsonek se častokrát musí pořádně snažit, aby se ve svých bytečcích mohli vůbec hýbat. V dnešním článku se podíváme na pár vybraných tipů, které by vám trochu toho místa měly pomoci ušetřit.

Obývací pokoj

A začneme srdcem domácnosti. Obývák je pokojem, v němž trávíme velkou porci času. Ne vždy je to úplně dobře. Někdy by bylo lepší vypnout televizi a vyrazit někam do přírody. Lenošení v křesle a koukání na televizi totiž není zrovna tou nejaktivnější činností. Ale zpět k tématu dnešního článku.

Dobrým řešením jsou například rozkládací sedačky a pohovky. Tento kus nábytku své využití může najít zejména v už výše zmíněných garsonkách. Proč právě tam? Do bytu o několika metrech čtvereční se vám někdy nemusí vejít jak postel, tak sedací souprava. Rozkládací sedačka však může být obojím. To znamená, že zvládne plnit funkci pohovky i postele. Možností řešení je samozřejmě více, přičemž si některé z nich představíme na následujících řádcích.

Ložnice

Velice zajímavým řešením jsou takzvané vyklápěcí postele. Toto zajímavé řešení může být občas také zdrojem veselých historek. Vyklápěcí a sklopné postele totiž ve složeném stavu postele vůbec nepřipomínají. Vypadají spíše jako šatní skříně. Vyklápění a zaklápění je poměrně jednoduché, ačkoliv to chce trochu cviku. Vzhledem k tomu, že však prospíme zhruba třetinu života, tak budete mít spoustu času, abyste se tento grif naučili.

Dětský pokoj

V případě dětského pokoje se podíváme na zoubek kusu nábytku, který má smysl tehdy, když jeden pokojíček obývají minimálně dvě děti. Řeč bude o patrových postelích. Ty jsou skvělé v tom, že zabírají prakticky stejnou podlahovou plochu jako klasické postele. Dnes už se navíc neprodávají pouze patrové postele pro dvě děti, ale rovněž patrové postele pro tři děti. Ty ovšem mají podobu klasické patrové postele, která je však opatřena přistýlkou. Určitou modifikací patrové postele jsou i takzvané vyvýšené postele. Ty častokrát dokáží kombinovat místo na spaní s psacím stolem. Tím pádem také dokáží ušetřit část podlahové plochy.

Jídelna

Na závěr jsme si nechali jídelnu, ačkoliv si moc dobře uvědomuje, že tipů by mohlo být o poznání více. Pokud máte početnější rodinu, se kterou se pravidelně rádi setkáváte u sebe doma. Popřípadě máte více přátel, tak čas od času budete potřebovat větší jídelní stůl. Rozměrnější jídelní stůl by však mohl být zdrojem nejednoho problému, jestliže by součástí vaší jídelny byl zcela běžně. Tento problém však velice snadno zvládne vyřešit rozkládací jídelní stůl. Takový stůl se dle potřeby dá zmenšovat a zvětšovat. Problém tedy může být rázem vyřešen.

Jak jsme se zmínili na začátku přechozího odstavce, tipů by mohlo být ještě o poznání více. Nebyla řeč například o předsíni, pracovně či koupelně. Těmto pokojům se klidně můžeme věnovat v některém z následujících článků.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *