Načítání

Zadejte hledaný text

Rekonstrukce a bydlení

I podlaha, ať už je jakákoliv, vyžaduje péči

Co dělat, když už podlaha není v takové kondici, jako tomu bylo před lety? Jak se zachovat, když vidíme oděrky a další jasné známky opotřebení? První možností je výměna. To samozřejmě platí v situaci, kdy se bavíme o plovoucích podlahách, případně o linoleu. Ale jaké kroky můžeme podniknout, pokud například začne praskat betonová, popřípadě anhydritová podlaha v naší garáži? I v tomto případě máme dvě možnosti. Buď můžeme celou věci ignorovat, nebo začneme přemýšlet o renovaci.

Bez potřebných znalostí se do renovace sami nepouštějte!

Dejme tomu, že se ocitnete v takové situaci a rozhodnete se, že budete celou věc řešit. Ale jak? Renovace lité podlahy není jen tak. Kromě zkušeností je totiž zapotřebí také technika. Technika, která mnohdy stojí i několik desítek tisíc korun. Pokud tedy nesplňujete ani jedno, ani druhé, je dobré se obrátit na specialistu, potažmo specializovanou firmu.

Některé z těchto firem se nezaobírají pouze samotnou renovací, ale pomohou vám rovněž s čištěním podlah a jejich údržbou. A zcela určitě to bude stát daleko méně, než nákup výše zmíněné techniky. Navíc vaši podlahu svěříte do rukou profesionálů.

Betonová podlaha, anhydritová podlaha…. a co ty ostatní?

V dnešním článku jsme se věnovali zejména litým podlahám a jejich renovaci. Zašlá sláva se však dá vrátit také parketám a dřevěným podlahám. Podlaha se zbrousí, opraví se drobné nedostatky a následně se nalakuje a ošetří. Zní to jednoduše, ale jedná se o velmi náročný a pracný proces. Nicméně po ukončení všech těchto procedur vaši „starou“ podlahu možná ani nepoznáte.

Když se o svou podlahu budete svědomitě starat, což znamená, že se jednou za čas obrátíte na profesionály, tak si můžete být jistí, že vám bude sloužit opravdu hodně dlouho.

Předchozí článek

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *