Načítání

Zadejte hledaný text

Rekonstrukce a bydlení

3 tipy, jak ušetřit trochu místa v malém bytě

Žijete v garsonce? Perete se každým centimetrem místa? Pokud ano, tak přesně vám je určen dnešní článek. Život v malém bytě někdy dokáže být doslova k vzteku. Máte k dispozici pouhých pár metrů čtverečních, na které musíte vměstnat předsíň, kuchyň, obývák, ložnici, kancelář a další místnosti. Takový byt není možné přifouknout a ani vy a ani váš nábytek se nedokážete zmenšit. Proto je potřeba hledat jiné, reálné řešení. Výrobci se naštěstí snaží a přicházejí s šikovnými vychytávkami, které nám bydlení v garsonce dokáží usnadnit.

Rozkládací nábytek

Taková rozkládací sedačka, která je zároveň postelí, vám ušetří nejen místo, ale také značnou část finančních prostředků. Manipulace s takovým nábytkem je navíc velmi jednoduchá a zvládne ji opravdu každý. S trochou cviku vám postačí pár vteřin, během kterých z pohovky uděláte postel. Drobnou nevýhodou a vadou na kráse je náročnější sestavení, potažmo montáž. Posuvné kování a nejrůznější pojezdy vám mnohdy dokáží pořádně zamotat hlavu. Pokud tedy nejste technický typ nebo domácí kutil a hračička, tak si raději pozvěte někoho, kdo vám pomůže dát nábytek dohromady.

Sklápěcí a skládací postele

Dalším možným řešením jsou sklápěcí postele. Ty se skládají z rámu, který je nutné ukotvit ke zdi, aby bylo eliminováno riziko jakéhokoliv úrazu a roštu. Platí zde totéž, co v případě rozkládacího nábytku, a sice to, že manipulace je velmi jednoduchá. Někoho však může odradit skutečnost a fakt, že taková skládací postel je pouze a jen postelí, a tím pádem nedokáže plnit žádné další funkce. Tito lidé ovšem mají pravdu pouze zčásti, protože v dnešní době už na trhu můžete najít celou řadu modelů, jejichž součástí je i pohovka. Největší nevýhodou výklopných postelí je nicméně jejich pořizovací cena.

Rozkládací jídelní stoly

Posledním tipem dnešního článku jsou rozkládací jídelní stoly. Ty ocení nejen lidé žijící v garsonkách, ale rovněž vy, kdo máte početnější rodinu, se kterou se pravidelně scházíte. Po většinu roku stůl může být ve „složeném“ stavu. Pomocí několika pohybů, nebo zásluhou přídavné desky ho zvětšíte třeba jen během svátků a oslav.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *