Načítání

Zadejte hledaný text

Ostatní

Vývrtka na víno = nepostradatelný člen valné většiny českých domácností

Možná se někteří ptáte, proč dnešní článek věnujeme právě vývrtkám? Může za to prostě a jednoduše fakt, že toto náčiní je nedílnou součástí 99,9% domácností. Češi zkrátka a dobře milují víno.

Minulost vs. současnost

Všichni si pamatujeme klasické vývrtky s dřevěnou rukojetí. Mnozí z nás je samozřejmě využívají dodnes. Navíc se tato klasika opět vrací do módy. Nicméně moderní vývrtky jsou kombinací hned několika materiálů. Rukojeť obvykle tvoří kovové jádro, které je potaženo například ABS plastem nebo protiskluzovou gumou. Na samotnou spirálu vývrtky se pak velmi často nanáší nejrůznější ochranné vrstvy, díky kterým spirála jen tak nezreziví. Kromě široké škály materiálů si výrobci všemožně hrají také s barvami. Je tedy jen na vás, jestli si pořídíte jednobarevnou vývrtku, nebo dáte přednost vícebarevné variantě.

Jsou vývrtky a VÝVRTKY

Na současném trhu najdeme moderní vývrtky, které už nejsou pouhými vývrtkami, ale spíše multifunkčním náčiním. Spolu s vývrtkou tak získáme například otvírák, nožík nebo řezák na fólie. Tím pádem nepotřebujeme kupovat vše zvlášť. Problém však nastane ve chvíli, kdy tohoto šikovného pomocníčka dokážeme ztratit. Lahvové pivo se dá relativně snadno otevřít i bez otvíráku. Ale s vínem už je to přece jen horší.

Několik slov na závěr

Ačkoliv se v posledních letech začíná upouštět od lahví s korkovými uzávěry, tak lze předpokládat, že dokud budeme pít víno, tak budeme mít doma alespoň jednu vývrtku. Byla by koneckonců škoda, kdyby všechna vinařství světa nahradila korky a dřevěné zátky šroubovacími uzávěry.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *