Načítání

Zadejte hledaný text

Ostatní

Výroba betonových květináčů: výborná, ale trochu špinavá zábava

Beton se stále častěji objevuje v českých domácnostech a těší se čím dál tím větší oblibě. Jedná se o materiál, ze kterého jde vyrobit prakticky cokoliv. Od květináčů přes stoly a pracovní desky až po umyvadla, vany a další koupelnové náčiní.

Jak je patrné ze samotného titulku, v dnešním článku se podíváme na to, jak na výrobu betonových květináčů. Ty se skvěle hodí do domácnosti i na zahradu. Nemusíte se ničeho bát, samotná výroba totiž není vůbec nic složitého. Jen je dobré počítat s tím, že uděláte trochu nepořádek.

Pokud si nechcete lámat hlavu s tím, co použijete jako pojivo nebo plnivo, tak si můžete zakoupit již předpřipravené směsi. Do těchto směsí stačí nalít předepsané množství vody a následně to celé míchat po dobu několika minut.

Zašlý kbelík nevyhazujte!

Betonovou směs tedy máme připravenou a nyní budeme potřebovat nějaké odlévací formy. Skvělé vám může posloužit starý kbelík nebo miska. Před samotným nalitím betonu je dobré formu vymazat jemnou vrstvou oleje, nebo do ní vložit plastovou fólii. Dalším krokem je zalití dna nádoby. Poté vám mohou skvěle pomoci zátky od vína, díky kterým vytvoříte budoucí odtokové otvory.

Nyní přijde na řadu druhá, o něco menší forma, kterou vložíte doprostřed větší nádoby. Aby se menší forma nehýbala, jakmile budete nalévat zbytek betonové směsi, tak ji můžete zatížit kamením, starými knihami, případně čímkoliv jiným, co zrovna máte po ruce.

Čas na úklid

Teď máte v podstatě hotovo a na řadu přichází fáze čekání. Musíte být trpěliví a vyčkat na to, až betou vyschne. Doba schnutí se samozřejmě liší podle velikosti květináče a tloušťky jeho stěn. Zatímco u jedné nádoby může tato fáze trvat 24 hodin, u jiné to mohou být i celé dny. Nakonec výsledný květináč zbavíte kbelíků, misek, korků a máte vyhráno. Nyní už nezbývá nic jiného, než do něj nasypat hlínu a zasadit nějakou rostlinu.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *