Načítání

Zadejte hledaný text

Ostatní

Krása Bluestone kamene

V dnešním článku se detailněji podíváme na modrý kámen neboli Bluestone. Vypadá to, že přírodní materiály opět táhnou, ačkoliv mnozí výrobci stále přicházejí s umělými napodobeninami, s nimiž chtějí udělat díru do světa. Tito výrobci se nás neustále snaží přesvědčit o tom, že bychom měli dávat přednost právě těmto náhražkám a napodobeninám.

Umělé materiály samozřejmě mohou být zajímavé a rozhodně nás dokáží uchvátit svou barevnou rozmanitostí. Ale ruku na srdce, plastem a syntetickými materiály nelze nahradit krásu a jedinečnost přírodního kamene. Také charakteristické vlastnosti přírodních materiálů se zatím dají napodobit jen stěží. A pro ekologicky smýšlející osoby je rozhodujícím faktorem také to, že přírodní kámen je bezodpadový, což se o umělých náhražkách říci nedá. Nezapomínejme ani na to, že mnohé umělé kameny jsou cenově méně dostupné než přírodní kámen.

Co je Bluestone a jak s ním můžeme pracovat?

Modrý kámen s věkem zraje jako víno. V průběhu let se na něm totiž vytváří krásná patina. Kámen Bluestone se řadí do kategorie mramorů. Dá se s ním velmi dobře pracovat jak v exteriéru, tak i v interiéru. Naprosto skvěle vypadá kupříkladu dlažba z tohoto tmavého mramoru. Jednotlivé kusy navíc můžete kombinovat se světlejšími kameny, čímž vytvoříte neuvěřitelně krásnou mozaiku.

Další možností je jeho použití v kuchyni, kdy se z tohoto kamene vytváří kuchyňské pracovní desky. A právě kuchyňská deska z Bluestone je nejen velmi estetickým řešením, ale díky svým vlastnostem je také praktická. Svým způsobem ji nelze poškrábat a vzhledem k tomu, že jde o přírodní kámen, tak odolá i velmi vysokým teplotám.

Bluestone si kdekdo může splést s černým mramorem, který se v minulosti hojně těžil v Čechách. Tím pádem je vhodný pro restaurování památek z dávnější i novodobější historie. A kromě toho se skvěle hodí ke klasickému i modernímu nábytku.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *