Načítání

Zadejte hledaný text

Ostatní

Kámen v luxusním pojetí

V dnešní době existuje celá řada způsobů a forem, jak si můžete zkrášlit své bydlení. My se v dnešním článku blíže podíváme na luxusní kamenné obklady a dlažby, které se hodí jak do interiéru, tak do exteriéru.

Když se poohlížíte po kamenných obkladech té nejvyšší jakosti, tak zcela jistě chcete, aby byly vyrobeny z trvanlivého materiálu. Chcete a vyžadujete kvalitní kus kamene, který bude reprezentativní a bude na sebe poutat pořádnou porci pozornosti.

Obklady z lámaného a štípaného kamene

Ať už se budeme bavit o břidlici nebo žule, tak s naprostým klidem lze říci, že tyto obklady se hodí do interiéru i exteriéru. Vyrábí se ve všemožných barvách a do vašeho prostoru vnesou onen luxus. Jejich velkou devízou je odolnost vůči mrazu, žáru i vodě. Nevýhodou je naopak hmotnost obkladu na čtvereční metr, nicméně s tím je v případě kamene nutné počítat.

Kamenné obklady s intarzií

Toto je záležitost opravdových fajnšmekrů. Jde o přírodní kámen, který je obohacen kovovými a dalšími prvky, které se všemožnými způsoby upravují. V nabídce některých výrobců tak nalezneme například kamenné obklady, které vytvářejí 3D efekt.

Betonové obklady

Ačkoliv by kdekdo z vás mohl namítat, že beton není kámen, tak i přesto jsme se rozhodli, že do tohoto článku zařadíme i tyto obklady. Vedlo nás k tomu prostě a jednoduše to, že betonové obklady v sobě snoubí krásu, čistotu a eleganci. Navíc jsou velmi zdařilou imitací přírodního kamene. Plus jejich hmotnost na čtvereční metr je daleko nižší, než jak je tomu v případě obkladů z lámaného a štípaného kamene.

Pár slov na závěr

Obklady z přírodního i umělého kamene vám můžeme pouze a jen doporučit. Nejen z toho důvodu, že vypadají skvěle, ale navíc vnesou velmi příjemnou atmosféru do vašeho domova.

Předchozí článek
Další článek

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *