Načítání

Zadejte hledaný text

Ostatní

Jak se připravit na stěhování?

Žena stojící u žluté stěny a držící krabici

Snad každý z nás se alespoň jednou v životě stěhoval. Někdo jen do sousední ulice, někdo jiný na druhý konec republiky. Je to úplně běžná věc a prakticky nedílná součást života. Stěhujeme se například za prací, což je jeden z nejčastějších důvodů pro změnu bydliště. Můžeme se však stěhovat třeba i z toho důvodu, že chceme mít nablízku svou rodinu a své nejbližší. Motivů pro změnu adresy je zkrátka celá řada.

Při stěhování záleží na organizaci

Pokud chceme, aby vše (téměř) proběhlo hladce, tak si vše musíme velice dobře naplánovat. Bez kvalitní přípravy a organizace se zkrátka žádné stěhování neobejde. Tedy alespoň v případě, že nechceme cokoliv opomenout. Stěhování je také doplněno stresem a zmatkem, který kolem panuje, a tak je zcela zřejmé, že důkladná příprava přijde určitě vhod. Je třeba také zajistit spoustu náležitostí, musíme například odhlásit energie, informovat svého lékaře nebo zubaře a vyřídit kupu dalších věcí. Nesmíme samozřejmě zapomenout na děti. Našim ratolestem by se asi líbilo, kdybychom je zapomněli přihlásit do nové školy. Ovšem pro nás by to byla nepříjemná komplikace, kterou bychom museli řešit na poslední chvíli.

Stěhovaní s profesionální firmou

Stěhovat se svépomocí? Nebo oslovit profesionální firmu? Sami musíme posoudit, co pro nás bude ta přijatelnější varianta. Pokud si vybereme spolehlivou stěhovací firmu, tak si můžeme být jisti, že vše proběhne podle plánu. Navíc mnohdy ani nemusíme přiložit ruku k dílu. Tyto firmy disponují vším, co je ke stěhování potřeba. Není tedy žádná nouze o dostatečně velký a prostorný vůz, dodávku, pracovní síly a pomocné náčiní, jakým jsou stěhovací háky, popruhy a další pomůcky.

V poslední době se ohromné oblibě těší takzvané full-service stěhování. Jde o službu, kdy si obě strany do detailu domluví podmínky stěhování. Poté už stačí jen předat klíče a čekat do chvíle, než budeme moci postavit vodu na kávu v novém příbytku. Tuto službu využívají zejména časově vytížení jedinci. Jedná se tedy o službu od A do Z.

Stěhování svépomocí je také jedna z možností

Máme-li spoustu přátel a svaly, můžeme si stěhování zařídit i sami. Nemusíme tedy využívat služeb profesionální firmy. V takovém případě pravděpodobně ušetříme nějakou tu korunu. Je však nutné zdůraznit, že se budeme muset postarat o mnohem více věcí. A teď nemáme na mysli pouze balení. Je třeba zařídit dostatečně velký vůz pro přestěhování nábytku. Pokud takový vůz nemáme, tak si zkrátka a dobře musíme nějakým způsobem poradit. Můžeme se obrátit například na některou z autopůjčoven. Dále je potřeba zajistit demontáž nábytku, a to z toho důvodu, aby se vlezl do vozidla a aby během samotné přepravy nedošlo k jeho poškození.

Stěhování dá docela zabrat, jednotlivé věci totiž musíme zabalit, vynést, naložit, vynést a rozbalit. A v případě, že se stěhujeme do bytu, jenž se nachází v bytovém domě bez výtahu (a náš byt není ten v přízemí), tak velice brzy poznáme, že jsme neudělali to nejlepší rozhodnutí v našem životě. Když se stěhujeme svépomocí, tak bychom mohli zmínit, že máme vše pod kontrolou. Nicméně ti z vás, kdo se svépomocí někdy stěhovali, vědí, že to tak není. I ten sebelepší a sebepromyšlenější plán totiž v nějakém bodě selže. Nikdy se hold nepodaří vše tak, jak jsme si to naplánovali, a to ani v případě, že jsme plánovali opravdu, ale opravdu důkladně.

Balením začínáme novou cestu

Víme-li datum stěhování dopředu, lze s balením začít prakticky ihned. Během tohoto procesu můžeme například v suterénu nalézt celou řadu věcí, na které jsme již dávno zapomněli. Možná si trošku zavzpomínáme, uroníme slzičku, ale nakonec stejně zjistíme, že tyto věci už dávno nepotřebujeme. Ve výsledku je tedy nemusíme vůbec balit, ale zamíříme s nimi rovnou do popelnice. Stejně by jen zabíraly místo jiným, daleko potřebnějším věcem. Naše rada zní, že všechny krabice, přepravky, vaky, tašky a sáčky bychom si měli dobře popsat. Sami se přesvědčíte o tom, že jakmile se v novém domově pustíte do vybalování, tak vám všechny tyto krabice a přepravky budou připadat úplně stejné. A jediným poznávacím znamením tak bude právě onen popis.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *