Načítání

Zadejte hledaný text

Ostatní

5 hlavních výhod laminátového nábytku

Při výběru nábytku bývá první otázka: “Z jakého materiálu si ho pořídit?”. Je nám jasné, že pro velkou část z vás už tato otázka není na místě, a to protože laminátový nábytek prošel tak velkou obměnou v posledním desetiletí, že už mu jen těžko dokáže i samotné dřevo konkurovat. Společně se podíváme na hlavní důvody, proč si pořídit laminátový nábytek.

1 Skvělá cena

Jak se říká, peníze jsou až na prvním místě, proto s nimi začínáme. Cena laminátového nábytku je podstatně nižší než z kvalitního masivního nábytku. Částečně může konkurovat masivní smrkový, nebo borovicový nábytek. Ale masivní nábytek s cenou laminátového nebývá s příliš valnou kvalitou a zpravidla je třeba ještě finálně natřít či namořit, což umí ještě hezky zvýšit cenu konečného řešení. 

2 Rozmanitý výběr dekóru

Oproti masivnímu nábytku, kde je jen pár dřevin, ze kterých se dělá nábytek jsou možnosti u laminátového prakticky nekonečné. Na výběr je z tisíce barevných dekórů a když si vezmeme, že je můžeme snadno i mezi sebou kombinovat, tak nám dojde, že barevných variací je opravdu nepřeberné množství. Proto se určitě nebojte kombinovat dle svých potřeb.

3 Velké množství tvarů a kombinací sektorového nábytku

U lamina zdaleka nejde jen o rozmanitost z hlediska barev. Tím, jako jednoduché je s tímto materiálem pracovat, tak vzniká nepřeberné množství různých rozměrů skříněk a jejich kombinací. Můžete si tímto nakombinovat skříňky, komody a stolky se stejném stylu různých tvarů a velikostí přesně do vašeho obývacího pokoje i ze standardizovaných velikostí bez nutnosti upravovat je na míru. Zpravidla si u každé části stěny můžete vybrat z několika rozměrů délky, šířky i hloubky. 

4 Jednoduché vytvoření nábytku na míru i svépomocí

Když už přece jen je potřeba vytvoření nábytku na míru, protože daný rozměr je natolik unikátní, že jej v rozměrech nábytku nenajdeme, tak si jej dokážeme zařídit i sami. Nic nám samozřejmě nebrání tomu, abychom si vytvořili i masivní nábytek sami, ale k tomu potřebujete opravdu velkou zásobu různého nářadí a desítky hodin práce. 

Laminát si buďto necháte upravit u stolaře podle svých požadavků z tabulí laminátových desek, nebo v hobby marketech, kde vám rovnou i olepí hrany dýhou, takže nebude vůbec rozdíl oproti standardizovanému nábytku. Stejně tak, ani cena nebude mnohonásobně vyšší, jako by tomu bylo u masivního nábytku. 

5 Odolnost je základem čistoty

Každému se občas stane, že nějak znečistí nábytek. Ať už špatně odloženým hrnkem s čajem, nebo zaléváním kytek. Masivní dřevo musí být dobře nalakováno, jinak je ke znečištění dost silně náchylné. Naopak u laminátu nečistoty setřete hadříkem mírně navlhčeným vodou nebo saponátem. Díky lepší odolnosti vůči saponátům, vodě, ale i UV záření se nemusíte bát pravidelného čištění aniž byste znehodnotili svůj nábytek.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *