Načítání

Zadejte hledaný text

Obývák

Jak se zbavit nečistot a fleků, které se objevují na sedačkách?

Sedací souprava je srdcem každé domácnosti, respektive každého obývacího pokoje. Na pohovce nejčastěji sedíme nebo ležíme. Rovněž na ní řádí naše děti a naši domácí mazlíčci. Sedačka je tedy kusem nábytku, který je v dennodenním zápřahu a nelze se vyhnout tomu, že se na ní začnou postupem času objevovat nejrůznější fleky a nečistoty. Koneckonců asi neexistuje osoba, které by se nepovedlo gauč něčím polít nebo ho jinak ušpinit. Způsob čištění se samozřejmě může méně či více lišit podle toho, jestli máme látkovou, koženkovou nebo koženou pohovku.

Nejčastější fleky

Velmi často jsou strůjci skvrn vaše ratolesti. Děti si totiž velmi rády pochutnávají na čokoládě nebo kakau a k neštěstí v podobě špinavé sedací soupravy může dojít prakticky kdykoliv. I dospělákům však čas od času na gauč „ukápne“ káva, víno nebo pivo. Když se vám nebo vašim dětem podaří pohovku nějakým způsobem zaneřádit, tak nemusíte věšet hlavu, nicméně je zapotřebí okamžitě reagovat a jednat. Na poškozené místo aplikujte studenou vodu, případně prací prášek nebo přípravek na koberce. Pozor! Nepoužívejte teplou vodu, protože ta by vše mohla ještě zhoršit.

Skvrny od vína

Vraťme se ještě v krátkosti ke skvrnám od červeného vína. Zbavit se jich nám může dát pořádně zabrat. Studená voda a prací prášek nemusí vždy stačit. V tomto boji tak mnohdy musíte vyložit na stůl další trumfy. Skvělé funguje například sůl, sodovka a perlivá voda, citron nebo bílé víno. To jsou zbraně, díky kterým můžete vyzrát na skvrny a fleky od červeného vína.

Průmyslové čističe NE!

Pokud je to jen trochu možné, tak je lepší vyhýbat se průmyslově vyrobeným čisticím prostředkům. Zejména takovým, které obsahují bělidlo, jež by mohlo materiál sedačky či pohovky nenávratně poškodit. Moc dobře si uvědomujeme, že jsme se zmínili o tom, abyste na zaneřáděné místo aplikovali nejen vodu, ale i prací prášek nebo přípravek na koberce. Ideálně by to však měly být ekologické a přírodní prášky a čisticí prostředky. 

Mnohdy může pomoci i strojní čištění. V takovém případě jsou skvělými pomocníky extraktory a vysavače na mokré čištění.

Nečistot existuje nepřeberné množství a stěží je zde můžeme vyjmenovat všechny. Jsou fleky, na které vám postačí pouze studená voda. Nicméně je i celá řada těch, se kterými voda vůbec nic neudělá a vy budete muset vyvinout maximální snahu a úsilí, abyste se takových nečistot zbavili.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *