Načítání

Zadejte hledaný text

Obývák

5 designových tipů pro moderní obývák

Ať už chcete mít obývací pokoj v moderním, rustikálním, vintage, retro, či provence stylu, tak je vždy potřeba dodržovat několik důležitých pravidel pro sladěný pokoj a jednotném stylu, který bude působit teple a dostatečně vzdušně. V tomto článku se zaměříme na pravidla pro vytvoření moderního stylu obývacího pokoje.

1 Využijte jemných tónů teplých barev na stěny

Základem při výběru barev je to, abyste si vybrali barvy, které jsou vám příjemné na oko a celý pokoj vypadal jasně a krásně. Proto doporučujeme si vybrat do obývacího pokoje teplý tón barev, jako je žlutá, oranžová nebo červená. To může výrazně ovlivnit vzhled a pocity z vašeho domácího interiéru. Můžete nechat jednu, nebo dvě stěny v bílé barvě čímž efekt barevné stěny ještě podtrhnete. Stejně tak zachovejte strop v bílé barvě. Tato technika zvýrazní vaše bydlení a učiní jej atraktivnějším. Opticky se rozjasní a rozšíří.

2 Příliš mnoho nábytku škodí

Obývací pokoj je často místem, kde přijímáme hosty a trávíme čas odpočinkem a sledováním televize. Trávíme zde hodně času a bývá to první věc, kterou návštěvníci vidí při vstupu do bytu. Tato místnost musí být pohodlná, ale zároveň atraktivní. Snažte se uspořádat nábytek tak, aby působil dojmem lehkosti a vzdušnosti. Obývací pokoj by měl být především útulný a přívětivý.

3 Barva podlahy musí být v souladu s nábytkem 

Pokud máte rádi odvážné, jedinečné životní prostory, nemusíte se omezovat. Na dnešním trhu můžete najít širokou škálu stylů, ze kterých si můžete vybrat, včetně tmavě hnědé a červené nebo světlejších dřevin, jako je bílá a dub. A samozřejmě můžete zůstat u tmavších tradičních dřevin, jako je ořech, wenge a javor. Důležité však je, aby design odpovídal stylu místnosti a barevné složení se spolu příliš nepralo. 

Nejčastějším rozporem bývá vybrání barvy podlahy k nábytku. Nejčastěji vybranými odstíny plovoucích podlah a vinylu bývají různé dekóry buku a mezi nejčastější odstíny nábytku patří dub sonoma a slazení těchto variant není snadné. Vyberte si variantu podlahy, která nebude působit totožně. Ideální jsou takové podlahy, které působí více dřevitě. Mají výrazné prvky suků, silnější zářezy, nebo je tvořena obdélníky různých odstínů. Tím se vyhnete tomu, že se opticky bude nábytek slívat s podlahou. 

4 Pozor na dostatek světla

Nejlepší pro nás je denní světlo slunce. Proto pokud máte možnost jakkoliv zvětšit okenní otvor, tak to určitě udělejte. Hlavní je okna nezastírat zataženými žaluziemi, roletami, nebo závěsy. Pokud chcete mít záclony, tak si raději pořiďte jemné, které moc neomezují denní světlo. 

Když se setmí, tak už vám ani největší okno nedá dostatek světla a přichází čas na svítidla. Moderním trendem je kombinace vícero způsobů svícení. Stále nejčastějším způsobem je velké stropní svítidlo, nebo lustr, který osvítí většinu místnosti. Další možností jsou bodovky. Ty se dnes spíše používají jen pro část pokoje. Pokud tedy máte například kuchyň a jídelnu s obývacím pokojem, tak nad obývací částí bývají bodovky a nad jídelní stůl si pořiďte lustr. Kuchyňská linka se dá vkusně osvětlit led páskem. 

5 Nezapomínejte na zeleň

Moderní vzhled domácnosti podtrhne nejlépe, když do obýváku vdechnete život v podobě pokojové květiny. Vždy pomůže, když do místnosti vkusně přidáte několik rostlin. Je vcelku jedno, jestli to bude masožravka, nebo bonsai. Důležité je, aby kytek bylo pouze pár na celý obývací pokoj ať to nepůsobí přeplácaně. To by mohlo negativně působit na celkovou vzdušnost pokoje.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *