Načítání

Zadejte hledaný text

Dětský pokoj

Jak se s růstem dítěte mění podoba dětského pokoje

Dětský pokoj v průběhu let projde celou řadou úprav a změn. Třeba takový pokoj pro miminko vypadá úplně jinak než pokoj předškoláka. A stejně tak se liší i pokoj dítěte v předškolním věku od studentského pokoje (pokoje puberťáka).

Každé dítě, když už je malinko starší, má touhu budovat si své vlastní království. Se svým andílkem můžete například vybírat nábytek dětského pokoje. Stejně tak vám může pomoci s výběrem dekorací, doplňků nebo tapet. Dítě se samozřejmě musí kreativně rozvíjet, proto je dobré, když má v pokojíčku prostor, kde se může kreativně vyřádit. A nemusí se jednat o nic velkého, tento kreativní koutek může být klidně reprezentován stolem, na kterém prcek bude něco tvořit.

Zařizujeme pokoj po miminko

Pokoj pro miminko musí být hotový a připravený ještě před narozením dítěte. Jak už bylo zmíněno v úvodu tohoto článku, vybavení takového pokojíčku je zcela odlišné, než jak je tomu třeba v případě pokoje dítěte v raném školním věku. Nedílnou součástí pokoje miminka je samozřejmě postýlka. V tomto případě je samozřejmě klíčový i výběr matrace do postýlky. Dalším kusem nábytku, který má v pokojíčku své místo, je přebalovací pult. Za nás jsou ideální přebalovací pultíky, které nabízejí dostatek úložného prostoru.

Scházet by nemělo ani pohodlné křeslo. To bude sloužit především vám, když budete sedět vedle postýlky a sledovat, jak váš andílek usíná. Dostatek místa by měl být vyhrazen rovněž hracímu koutku.

O slovo se hlásí první velká změna

První měsíce a roky uběhnou jako voda, což znamená, že na řadu přijdou první úpravy a změny dětského pokoje. Přebalovací pult se z pokojíčku úplně vytratí. Postýlku nahradí dětská postel. Objeví se stolečky, židličky a první psací stůl. Váš prcek si samozřejmě může přát tapetu se svým oblíbeným hrdinou. Začnou přibývat také hračky, jež se budou muset nějakým způsobem skladovat. Úložný box na hračky tedy může přijít rozhodně vhod.

Ani zdaleka jsme nevypsali všechny změny, jaké v pokoji nastanou, ale sami nejspíš vidíte, že jich není zrovna málo.

Velký třesk = druhá velká změna

Už na základní škole začne s dítětem takzvaně mlátit puberta. Nevyhnutelně tedy dojde k okamžikům drzosti, odmlouvání a rebelie. Tím pádem se občas možná objeví i nějaká ta poznámka a žákovské knížce. Samozřejmě se jedná také o období prvních lásek. A všechny tyto změny v životě dítěte nevyhnutelně vedou k tomu, že se začne měnit i dětský pokoj. „Malý dospělák“ už si zkrátka nechce hrát s hračkami. Rovněž tapeta se srdíčky, která ještě nedávno byla hrozně naprosto úžasná, musí najednou pryč. A o koberci s medvídky ani nemluvíme. Pokoj dítěte v pubescentním věku už zkrátka bude vypadat úplně jinak.

Kdybychom měli vše shrnout, tak dětský pokoj projde dvěma proměnami. Nepočítáme prvotní vybavování a zařizování pokoje pro miminko. A samozřejmě nemluvíme ani o dílčích úpravách, kterých může být celá řada. Víme, že jednotlivé proměny by mohly být poměrně finančně náročné. Naštěstí se vše dá realizovat postupně. Jeden měsíc můžete pořídit dětskou postel, ten další například skříně, popřípadě pohovku do dětského pokoje.

Zanechat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *