Sortiment zahradních sekaček na trávu se neustále vyvíjí. Sekačky na trávu jsou neustále sofistikovanější a mnohé již nejen usnadňují práci, ale také ji lidem berou. Ale nemusíme se bát není to ke škodě, ale k užitku. Jak tedy v současné době vypadá sortiment sekaček na trávu?

Nové trendy sekaček

Kromě klasických sekaček na trávu s elektrickým nebo benzínovým pohonem ( nepočítám nyní do výčtu křovinořezy a strunové sekačky) se stále více prosazují zahradní traktory pro sekání trávy, aku sekačka a také robotické sekačky. Většina z nás si umí představit již zmíněné sekačky s benzínovým nebo elektrickým pohonem. Proto si něco řekněme o aku a robotických sekačkách.

Aku sekačky

Aku nářadí již velmi dobře známe a hlavně jeho výhody. Proto nepřekvapí že s vývojem v tomto odvětví dochází i k zapojení akumulátorů v tomto segmentu nářadí. Aku sekačky na trávu si pomalu, ale jistě získávají příznivce. Jejich výhoda je zřejmá nepotřebují elektrický kabel, který většinou překáží a jsou někteří, co se jim ho podařilo proseknou či poškodit. Nehledě na to, že přívodní kabely mají i své délkové limity. A oproti benzínovým sekačkám mají velmi jednoduchou obsluhu a údržbu. Žádné dolévání benzínu, oleje, čištění zapalovacích svíček či složitého startování. A protože technologické možnosti aku baterií jsou dnes na vysoké úrovni i výdrž samotné baterie je opravdu dobrá.

Robotické sekačky

Robotické sekačky jsou na tom jako robotické vysavače. Počáteční nedůvěra se pomalu mění v pozitivní vztah k těmto strojům, které nám dříve či později seberou práci sekání trávy. Nejlepší modely umí opravdu znamenité kousky. Zvládnou posekat trávu na ploše 4000 m2. Umí zjisti již posečenou trávu, detekovat déšť nebo mají i alarmy proti odcizení. Sekání trávy s robotickými sekačkami je opravu zábavné, vypustíte sekačku z domu a o vše ostatní se postará ona. Vy zatím můžete lenošit u bazénu.