Rula patří k horninám vytvořené metamorfózou. Rula se vyznačuje krásnou strukturou s jemnou až hrubou zrnitostí. Barva je pak šedá, žlutavá, hnědá až červenavá. Přírodní kámen používaný ve stavebnictví má dlouhodobou historii a v současné době se stále rozšiřuje. Právě přírodní kámen je neopakovatelný svou strukturou, barevností a vlastnostmi, které umělé materiály velmi obtížně dosahují.

Rula kamenné obklady

Kamenné obklady z Ruly můžete realizovat i ve formě zdiva jako takzvanou přizdívkou a to jak v exteriéru, tak i interiéru. Obě varianty zajišťují opravdu exkluzivní vzhled a trvanlivost. Obklady můžete realizovat ve formě pravidelnými formáty nebo také tenkými pásky.
Například interiérové obklady z ruly formou tenkých pásků získá interiér opravdu nezapomenutelný estetický vzhled, který jen tak nepřekonáte.
Pokud pak používáte rulu pro venkovní přizdívku, pak objekty získají výborné tepelně izolační vlastnosti, které se používají i pro pasivní a nízkoenergetické stavby. Navíc získáte trvanlivou a bezúdržbovou fasádu.
rula2RULA-title

rula3

Rula kamenná dlažba

Kamenná dlažba realizovaná z ruly je další možností využití tohoto kamene. Zde převažuje takzvaná nepravidelná dlažba se skvělým barevným efektem. Prostě kámen ke kterým patří i Rula dominuje všude tam, kde stojíme o kvalitu a nezaměnitelnost přírodních materiálů. Navíc tento kámen nemá problém s mrazem a má přirozeně neklouzavý povrch. Realizace lze jak do exteriéru, tak i do interiéru.

Vhodnou kombinací dlažby a obkladů získáte skvělé prostory, ve kterých se budete cítit opravdu skvěle.
RULA1a RULA2a