Podlahový polystyren co vlastně o něm lze napsat? Snad jen že podlahový polystyrén je na izolaci podlah a to je vše? Jistě ne polystyreny jsou klasickou izolační hmotou chceme-li říci materiálem pro tepelné provedení izolace budov. Polystyrenouvou izolaci pak můžeme rozdělit do několika skupin. Ty, které používáme na fasády, pak již zmíněný podlahový polystyrén a ještě několik specifických polystyrénových izolací, které lze aplikovat ve stavebnictví, potažmo izolacích staveb.

Bydlení v teple

Každá budova pokud chceme bydlet v komfortu by měla být zaizolovaná proti zemnímu chladu, který se projevuje nejen v zimě, ale také v ostatních částech roku. A tak izolujeme stavby od spodu. A půjde o izolace sklepů, přízemí, ale také i jednotlivých pater domů. Podlahový polystyrén pak slouží nejen jako tepelná izolace, ale může sloužit i jako zvuková izolace a to za určitých podmínek, na které nesmíme zapomenout. Vybrat sílu a druh podlahového polystyrenu je na nás a pokud v tom nejsme dobří je nutné obrátit se na dodavatele tohoto materiálu, je dobré, že tento materiál může aplikovat i úplný laik za drobné pomoci odborníka. Pokud se rozhdnete pro vlastní pokládku, ušetříte část nákladů určené stavební firmě. A protože jde opravdu o nenáročnou práci můžete si zkusit co ve vás je.

Určitě zateplete – podlahový polystyrén je dobrá izolace

Vždy je třeba pamatovat na dlouhodobý efekt zateplování, investice do zateplení je investicí vícegenerační záležitostí a pak samozřejmě jde o efekt tepelné pohody. Právě podlahový polystyrén může dosáhnout toho, že doma můžete chodit i bez bačkor a stejně vám bude teplo. Tak to zkuste.