Pokud se věnujete malování, ať již profesionálně nebo na amatérské úrovni, je jasné, že olejové barvy jsou pro vás jednou ze základních potřeb. Je sice pravda, že barev pro malování je více, a konec konců profesionálně malovat se dá i uhlem nebo tužkou. Barvy jsou ale prostě barvy. Olejové barvy mají mnoho předností a výhod, které ocení především všichni ti kdo s nimi pracují. Váš výběr může být ovlivněn tím co znáte a barvami, se kterými jste zvyklí pracovat. Možná stojí za to vyzkoušet i něco nového.

Olejomalby

Jaké vlastnosti mají vlastně olejomalby? Pokud použijete opravdu kvalitní malířské barvy, tak jde o jejich zářivý vzhled, který ocení i ti kdo s nimi nepracují, ale jen se dívají na výsledné dílo malíře. Pro samotné malíře jsou ještě důležité tyto vlastnosti. Jde například o to, že kvalitní olejové barvy rychle schnou a tak u těch kvalitních můžete případné opravy udělat již za tři dny.  Mají vynikající konzistenci a opravdu dobře se roztírají. Navíc můžete tyto olejové barvy získat až 52 odstínech a jsou připraveny ihned k použití.

Co ještě patří k malování

Pokud jsem již krátce probrali barvy, pak je možné ještě připomenout, že samotné barvy pro malíře nestačí, je nutné k barvám ještě přidat malířské plátno, malířský stojan a paletu pro malíře. A pak pochopitelně určitý talent a mnoho píle ve vašem úsilí namalovat něco opravdu pěkného.  Nemusíte být profesionály, ale malujte třeba jen pro radost svou či malujte pro své nejbližší. Ti vaše dílo jistě ocení a budou rádi za váš obrázek krajiny či nějaký portrét.