Mramor se používá ve stavebnictví od nepaměti, je to skvělý materiál jak pro obklady interiérů, tak i interiérů. Mramorové obklady dodávají stavbám luxusní nádech, přitom nemusí nutně jít o luxusní cenu.  V exteriérech jde často o štípaný mramor a v interiéru pak o leštěný mramor. Zajímavostí jistě je to, že přetrvávají představy pouze o bílém odstínu mramoru. Mramory se však vyskytují v opravdu široké barevné škále.

Mramorový obklad exteriér

Pokud hledáte inspiraci pro venkovní obklad z mramoru, může být pro vás inspirací Pražský kámen s.r.o. se svou nabídkou. Venkovní mramorové obklady ze štípaného mramoru jsou velmi estetické a nenáročné na údržbu. Díky kvalitnímu zpracování jednotlivých prvků je možné poskládat i velké plochy bez nutnosti spojování tmelem. V tomto případě se dá použít takzvaná zadní zazdívka. Pro tyto venkovní obklady se velmi dobře hodí například chorvatský mramor se svou nádhernou krémovou barvou. Není od věci připomenout, že pro sladění exteriéru je možné použít i mramorovou dlažbu.

Mramorový obklad interiér

Pokud jde o použití mramoru v interiéru, pak zde nacházíme také širokou škálu uplatnění. V první řadě nutno zmínit pochopitelně obklady koupelen, kuchyní, vnitřních bazénů nebo dalších prostorů.

Mramorové obklady dodají vaší koupelně opravdu luxusní vzhled bez ohledu zda půjde o koupelnu se sprchovým koutem nebo vanou. Kromě leštěného povrchu si můžete zvolit také povrch štokovaný, tryskaný nebo kartáčovaný. Tím docílíte velmi zajímavého výsledku, který se vám rozhodně bude líbit. Nelze zapomenout, že z mramoru lze vytvořit i umyvadlové desky nebo dokonce mramorové umyvadla a vany.

mramorová umyvadlová deska

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokud jde o použití v kuchyni na kuchyňské pracovní desky nemá sice houževnatost žuly, je však různorodější pokud jde o barevnost. A působí útulněji. U nás je sice tímto způsobem málo využíván, ale vhodnou volbou povrchu lze zajistit potřebnou kvalitu.

Mramory jsou vhodné také jako obklady krbů a krbové římsy, i zde půjde o luxusní vzhled vašeho interiéru.

JURA MRAMOR_