Už jen pamětníci si vzpomenou na prázdné silnice a zážitek z toho když jste potkali protijedoucí auto. Zde musím udělat vsuvku. Prázdné silnice také najdete v Severní Korei, ale to se nepočítá. Přidejte k tomu zvyšující se bezohlednost řidičů a máme tu potřebu dříve nepotřebnou. Kamerový systém do auta. Systém o kterém by měli uvažovat skoro všichni účastníci silničního provozu. Jde o černé skříňky nebo kamery do auta.

Levné kamery do aut postačí ?

Vybavit se kamerou do auta pro běžný provoz je otázkou úvahy co vlastně chceme od takové kamery. Má jít o bezpečnostní opatření pro případ nehody nebo o záznam jízdy se vším všudy? Levé kamery do auta mohou mít nevýhodu, že záznam může mít malé rozlišení a proto nebude možné ho případně použít pro dokazování například viníka nehody.  Na druhou stranu příliš u drahé kamery možná ani nevyužijete celý potenciál. a tak možná než otázka levná či drahá kamera bude výběr kamery s dostatečným rozlišením.  Pamatujte, že noční vidění vyžaduje právě větší rozlišení. Pokud však jezdíte pouze ve dne není nutné mít extra velké rozlišení a budete také  spokojeni. A tak alfou a omegou je právě rozlišení, nicméně v průběhu doby stále roste kvalita rozlišení i u těchto kamer. Tak že již brzy to nebude o rozlišení rozpoznatelné SPZ, ale i větší detaily. Hlavně při noční jízdě.

Další nezbytné funkce?

Mezi praktické funkce kamery do auta je jistě případné automatické ukládání záznamu. Jde o smyčku, která v určitém řasovém intervalu přepisuje záznam na aktuální. S tím souvisí také pokud možno G senzor neboli senzor nárazu. Ten zajistí, že záznam se uzamkne a nelze ho přepsat. V případě nehody vždy nemůžete záznamové zařízení vypnout a mohlo by dojít k přepsání záznamu nehody. Některé kamery mohou mít i zabudovaný akumulátor a není tedy nutné napájení přes zásuvku.

Také je na místě zjisti jak snadná je každodenní montáž kamery. Tu pochopitelně k vůli zločincům není radno nechávat v autě a proto snadná montáž kamery je na místě.