Kvarcit

neboli křemenec je přírodní materiál, který se hojně používá ve stavebnictví. Má jemnou někdy středně hrubou zrnitost. Laik ho dokonce může považovat za druh mramoru. Kvarcit vyskytující se v přírodě může obsahovat až 95 % křemenných zrn. Jde tedy o kvalitní a tvrdý materiál s velkou mrazuvzdornou odolností.
Pokud jde o barevné provedení, pak můžeme nají tento materiál v rozsahu bíle, přes šedou až po barvy žlutou a načervenalou. Díky těmto výše uvedeným vlastnostem je předurčen k širokému užití ve stavebnictví.

Kvarcit kamenné obklady

Ve stavebnictví se stále více prosazuje přírodní kámen pro obklady domů, ale i vnitřní obklady. Zde jde o kamenné obklady s efektem zdiva, které jsou už připraveny v panelech například 60 x 15 cm a můžete je instalovat i svépomocí.
Kamenné obklady v interiéru oceníte také v koupelně, kuchyni nebo třeba ve vstupní hale. Kvarcit používaný pro obklady můžete najít v pravidelných i nepravidelných tvarech.

Kamenná dlažba z Kvarcitu

Kamenná dlažba z Kvarcitu obdobně jako je tomu u obkladů je vhodná jak pro exteriér, tak i interiér. Kvarcit díky své mrazuvzdornosti můžete použít na venkovní dlažbu přístupových chodníků, terasy a dalších venkovních prostorů. Pokud realizujete obložení krbů a vnitřních prostorů Kvarcitem, je na místě položit i dlažbu ze stejného materiálu.

Bazénové lemy z Kvarcitu

Samotnou kapitolu můžeme pak věnovat bazénovým lemům. Kamenictví Pražský kámen nabízí bazénové lemy v několika druzích kamene. Jedním u nich je právě kvarcit. Bazénové lemy z Kvarcitu mají velmi široké barevné spektrum díky použití celé škály barevného provedení. Pochopitelně bazénové lemy je vhodné i kombinovat dlažbu okolo bazénu ze stejného materiálu.

QUARTZITE