Kvarcit je přírodní kámen, je to vlastně křemenec, který je aktuálně velmi populární v oblasti stavebnictví. Nejčastěji ho použijete jako kamennou dlažbu nebo jako kamenné obklady. Hodí se však také například na bazénové lemy a další využití. Kvarcit jako přírodní materiál vyniká po mnoha stránkách. Jednou z nic je například jeho mrazuvzdornost, to je velmi důležité hlavně pro potřeby exteriérových staveb. Další neméně důležitou vlastností je jedinečnost vzhledu, přírodní strukturu a barvu kamene prostě nelze umělými způsoby nahradit. Navíc přírodní materiály jsou šetrné k přírodě a tím i ekologické, jejich likvidace není nutná na rozdíl od umělého kamene. Mnohé názory naznačují, že Kvarcit se vzhledové podobá elegantnímu mramoru.

Kvarcit pravidelné a nepravidelné obklady a dlažba

Díky kvalitě Kvarcitu ho ve velké míře stavitelé používají na dláždění a to i velkých ploch. Obvykle v exteriéru používáme nepravidelnou dlažbu a interiéru pak pravidelnou dlažbu. I když pochopitelně není to pravidlo, které by nešlo porušit. Kvarcit má navíc velmi širokou barevnou strukturu. Od světlých odstínů bíle přes žluté až po načervenalé odstíny. Pokud jde o obklady zde je možné využít i lepené obkladové panely, které jsou lehkou alternativou například pro obklady domů formou přizdívky. Kvarcit tak použijete opravdu v širokém spektru.
QUARZITE TERASA quartzite1

Kvarcit pro bazénové lemy a schodové prvky

Za zmínku stojí i možnost použít Kvarcit jako bazénové lemy pro interiérové i exteriérové bazény. Velkou výhodou tohoto materiálu je právě mrazuvzdornost a neklouzavý povrch. Navíc tyto bazénové lemy snadno skryjí případné nerovnosti a nedostatky bazénu samotného.

Pokud jde pak o schodiště nebo schodové prvky i zde nachází Kvarcit své zákazníky obzvláště v exteriéru.
QUARTZITESCHODY-QUARTZITE