Kožené rohové sedací soupravy

Při výběru sedací soupravy lze říci, že ji vybíráme posle dvou základních kritérií. Prvním z nich je bezesporu tvar sedací soupravy. Ten vybíráme s ohledem jak na velikost místnosti, tak i na umístění a množství dalšího nábytku v daném pokoji. Druhým kritériem je pak potahový materiál použitý na dané sedací soupravě. Pojďme se stručně podívat jaké jsou možnosti a kam vybrat jakou sedací soupravu. Výslednou kompilací mohou být pak kožené rohové sedací soupravy.

nevada_sedaci_souprava2

Tvar sedacích souprav

Základním tvarem sedací soupravy jsou takzvané trojsedy, tedy sedací soupravy pro tři osoby, jejich menším ekvivalentem pak jsou dvojsedy. Jde vlastně o obvyklou klasiku, kterou najdeme v mnoha domácnostech, tyto sedací soupravy často doplňuje křeslo nebo dvě křesla. Tyto sedací soupravy zabírají relativně více místa a tak se hodí do větších prostorů.  Další možností jsou pak rohové sedací soupravy. Tyto soupravy jsou mohutnější a v sobě již zahrnují sezení pro pět až šest osob. Výborně se hodí do rohů místností a tím využijí jinak mrtvý prostor pokoje. U rohových sedacích souprav můžete využít buď levou nebo pravou variantu. L.V. Obchodní s.r.o. umí vytvořit variabilní rohové sedací soupravy, kdy je možné zaměnit obě varianty drobnou úpravou, což u většiny rohových sedacích souprav nejde. Proč tedy zvolit rohové kožené sedací soupravy, zodpovíme zamyšlením nad potahovým materiálem sedacích souprav.

Potahový materiál sedacích souprav

Potahové látky lze rozdělit na látkové potahy a potahy z pravé kůže. Nicméně je potřeba si dát pozor na to, že za kožené sedací soupravy lze považovat i ty, které jsou potaženy umělou kůží takzvanou eko-kůží.
Pokud jde o látkové potahy, tak zde bychom mohli najít klasické materiály jako je Nylon, bavlna, polyester, mikrovlákno a pochopitelně jejich kombinaci v přesně zvoleném procentuálním poměru. u látkových potahových materiálů navíc můžeme využít teflonovou úpravu proti ušpinění, přesněji pro snadnější čištění.

miami-velka

Kožené rohové sedací soupravy jasná volba

Pravá kůže zvolená na potah sedací soupravy je sice o něco nákladnější než obyčejné potahové látky, ale vysoce tyto látky předčí v životnosti, vypadají jako nové po opravdu dlouhou dobu, málokdy je něco poškodí nevratně, a to včetně polití tekutinami či potřísnění jídlem a pod. Navíc rohová varianta jak jsme psali výše má mnoho předností. Tak si vyberte tu pravou.