Kamenné obklady je stále více oblíbenější možností jak řešit jak vzhled exteriéru, tak i interiéru. Přírodní kámen na obklady je vlastně nejlepší možností jak dosáhnout co nejlepší estetické a praktické hodnoty zároveň. Přírodní materiály disponují nezaměnitelnou krásou i vlastnostmi, které umělé materiály velmi těžce získávají.

Kamenné obklady exteriér

Pokud jde o venkovní kamenné obklady, pak jde hlavně o obklady domů a zídky. Technologicky znám dva způsoby provedení těchto obkladů. Jde o kamenný obklad formou přizdívky nebo formou lepení tenkých obkladových prvků ve formě panelů nebo jednotlivých kusů kamene. V posledních letech se používají při stavbě pasivních a nízkoenergetických stavbách. Jde vlastně o přizdívky z masivních materiálů, které zajistí ideální tepelně – izolační vlastnosti a pochopitelně i vysokou estetickou hodnotu. Navíc jde vlastně o trvanlivé bezúdržbové fasády. Mezi nejběžněji používané materiály patří chorvatsky mramor, rula, rembrant, opuka, triasový pískovec a další.

chorvat-mramor-title

Kamenné obklady interiér

Interiérové kamenné obklady většinou najdeme v koupeně, ale mnohdy jde i o obklady vstupních hal, krytých bazénů nebo jiných prostorů. Pokud jde o interiérové kamenné obklady v koupelnách pak si můžete vybrat hned několik možností, jaké obklady zvolíte je jen na vás. Může jít o Standardní obklady nebo obklady na míru. Zde lze zvolit prakticky libovolnou velikost podle prostoru, který chcete obkládat. Je to zakázková výroba. Volíte si buď pokládku na fládr – průběžné vzorování kamene nebo na knihu – zrcadlově se opakují motivy kresby kamene. I ze je velmi široká nabídka druhů kamene.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Kamenictví-praha-TRAVERTINO-NAVONA