Chorvatský mramor je přírodní velmi tvrdý kámen krémové barvy. Původní oblast jeho těžby je v Chorvatské Istrii. Patří mezi oblíbené stavební materiály a velmi často se používá na kamenné obklady a kamennou dlažbu. Většinou jde o štípanou metodu kdy jak obklady tak i dlažba má přirozený a líbivý vzhled.

Kamenné obklady domů a zídky

Jak dosáhnout přirozeného vzhledu vašeho domu? Pochopitelně nejlepší je použít přírodní materiály. Mezi klasické přírodní materiály patří pochopitelně kámen. Můžete tedy volit Chorvatský mramor nebili Valezin Rochefort. V dnešní době kdy vládu přebírají pasivní a nízkoenergetické domy jde o správnou volbu přizdívky domu. Ač se to pro laika nemusí zdát jde o velmi komfortní tepelně-izolační řešení. Navíc jde o velmi estetický počin pro váš dům s mnoha dalšími pozitivními efekty. Můžeme připomenout například bezúdržbové řešení fasády s velkou mechanickou pevností. Navíc pokud by přece jen došlo k znečištění, lze velmi snadno provést očištění celého povrchu.
Kamenné obklady z chorvatského mramoru můžete realizovat jak v exteriéru, tak i interiéru.
chorvat-galchorvat-mramor-titlechorvatsky-mramor-obklad

Další velkou výhodou kamenných obkladů domů je fakt, že zručný a zkušenější stavitel může obklad realizovat i sám při dodržení technologických postupů.