Tento způsob podzimu se mi zdá poněkud nešťastný, takto by se dal charakterizovat podzimní část roku. A kdo bývá připraven není zaskočen. Pokud uvažujete o teplé zimě, pak je zde také řešení bez ohledu na počasí.

Elektrické topidlo pro zimní čas

Teď však nemluvíme o malých teplometech pro domácí využití, ale spíše o elektrickém topidle pro průmyslové využití ve skladech, halách a obdobných stavbách. Obchod levné nářadí nabízí celkem širokou škálu elektrických topidel v různých výkonnostních stupních od 2 KW až po 22 KW. Podle velikosti vytápěného prostoru lze volit optimální variantu. Elektrické topidlo s příkonem 2 kW a kW jsou napájena ze standardní sítě 230 V / 50 Hz, výkonnější elektrická topidla pak mají vstupní napětí 400 V / 50 Hz.

Elektrická topidla univerzální použití

Topidla s nižším výkonem jsou vhodná i pro použití v obytných prostorech, třeba jako nouzové řešení při krizových situacích, nebo pro rychlé vytopení prostor. Elektrická topidla mají dvou stupňovou regulaci výkonu a plynulou regulaci teploty s termostatickým ovládáním. Navíc ve všech případech je možné volit i možnost ventilátoru bez proudu teplého vzduchu. Standardním vybavením jsou tepelné pojistky. Elektrická topidla jsou stabilní bez nebezpečí převrhnutí. elektricke topidlo

Elektrická topidla – vysoušení zdí

i když prvoplánovaně nejsou elektrická topidla určena k vysoušení, protože nemají sběrnou nádobu na kondenzát vody, lze s nimi pracovat i v tomto režimu. Díky silnému tepelnému výkonu a proudu vzduchu docílíme, že vlhkost se odpaří do prostoru, na nás je pak v určitých intervalech takto odvlhčené prostory pouze odvětrat, například otevřením oken. Tento režim opakujeme až do úplného vysušení prostor.