Dětského pokoje a nábytek do nich je nutno vybírat velmi pečlivě s ohledem komu takový nábytek bude sloužit. Dětské pokoje jsou místem, kde vyrůstají nám nejbližší a nejzranitelnější lidé. Proto materiál a provedení kontrolujeme pečlivěji než nábytek pro dospělé. Základní otázka při výběru dětského pokoje je věk dětí a jak často budeme obměňovat jeho vybavení. Obecně lze ale rozdělit dětský pokoj do tří věkových kategorií. Od narození do předškoláků, školní věk  a pak teenagerský věk.

Dětský pokoj sotva se narodí

Pokud děti mají svůj pokoj jíž od narození je přirozené že vybavení bude směřovat na spaní a později na hry. Kvalitní dětské postýlky musí být bezpečné a také kvalitní zpracování, dítě zde tráví  podstatnou část svého novorozeneckého života. Jak dítě poněkud odroste začíná využívat svou první dětskou postel, stále platí, že zde nelze šetřit na konstrukci ani matraci postele. Nábytek pro předškolní dítě to jsou hlavně úložné prostory jako jsou komody, skříňky a šatní skříň. Vždyť hračky také potřebují své místo na spaní. A nezapomínejme již na psací stůl, kde dochází k prvním malířským a kreslicím kreacím.

Dětský pokoj škola volá

Dětské pokoje pro děti, které chodí do školy se moc nemusí lišit od těch předškolních, může se zvětšit postel, na které spí, v úložných prostorech je více školních potřeb a možná se hodí i větší šatní skříň. Školním dětem opatřete také knihovnu nebo regál na školní pomůcky. Stále by pokoj měl zůstat pro hry dítěte tohoto věku.

Studentský pokoj

jurne13

Dětský pokoj se v poslední fázi mění na pokoj pro studenta, zde se vybavení opět bude trochu lišit. Základními díly studentského pokoje je psací stůl pro vypracovávání úkolů a zase ta postel, ta nás provází vlastně celý život. Odkládací prostory již pochopitelně nejsou naplněny hračkami, ale přirozeně jinými věcmi. Přibývá oblečení a tak je potřeba obměnit šatní skříň. Pravděpodobně i bude nutné uvažovat o zvětšení knihovny. Přátelé studentů také potřebují někde sedět, je tedy vhodné uvažovat o pohovce či malé sedací soupravě s konferenčním stolkem.