Dětské postele vybíráme pro naše nejmenší členy domácnosti a proto musí splňovat vysoké nároky na postel, o hodně větší pro dospělé. Dětské postele musí splňovat kritérium konstrukčně bezpečné postele a také musí být povrchově ošetřeny velmi šetrně. Ideálním materiálem na dětskou postel je pochopitelně dřevo. Tento přírodní materiál se často používá pro jeho nezávadný původ a také pro snadnou možnost opracování. Často není nutné použít ani chemické prostředky na konzervaci. Dalšími materiály používané na postele je  kov nebo dřevotříska. Tyto materiály však nejsou nejlepší cestou.

Dětské patrové postele

V mnoha domácnostech je více než jedno dítě, zde je vhodné uvažovat o dětské patrové posteli. Volba je pak mezi patrovou postelí, kterou rozložíte na dvě samostatné nebo volit patrovou postel v celku. Každá z těchto možností má své přednosti. Postel, kterou rozložíte na dvě samostatné můžete využit i pro dobu, kdy získáte více místa a můžete dětem umožnit klasické spaní. Dětská patrová postel v celku je stabilnější. Některé dětské patrové postele mají spaní pouze na palandě, místo spodní postele je prostor pro psací stůl nebo sezení či jinou aktivitu.

Patrové postele a bezpečnost

Bezpečnostní prvky u patrových postelí – hlavně pamatujte na přístup na horní palandu přes žebřík a pochopitelně zábranu proti pádu z palandy. Při koupi postele zkontrolujte právě žebřík, jak se po něm stoupá a jak jsou masivní jednotlivé stoupáky. Dalším důležitým aspektem  je pak zábrana proti pádu z horní palandy. Zábrany jsou svislé příčky, nebo vodorovné ty musí být dostatečně blízko sebe, aby dítě nemělo možnost prostrčit hlavu mezi příčkami. Pokud jsou zábrany vodorovné je nutné také pamatovat mezi matrací a zábranou není velká mezera na prostrčení hlavy dítěte.