Chorvatský mramor paří k velmi vyhledávaným obkladovým materiálům, o čemž svědčí jeho použití například na místech velmi slavných jako je parlament ve Vídni, parlament v Budapešti a Bílý dům ve Washingtonu. Předností je jeho snadná opracovatelnost, a to přesto, že jde o tvrdý a odolný materiál. Chorvatský mramor můžete získat v barevném spektru od nejběžnější krémové barvy až po exkluzivní bílou.

Chorvatský mramor a jeho užití

Již v úvodu článku zaznělo, že jde hlavně o obkladový materiál, ale hodí se také například na dlažbu. Je vlastně trendem ve stavebnictví samotnou stavbu obložit, a nejlépe pak přírodními prvky, což chorvatský kámen jednoznačně splňuje. Právě kamenné přizdívky umožňují zajištění optimálních tepelněizolačních vlastností hlavně u nízkoenergetických či pasivních stavbách. Navíc taková fasáda je vysoce trvanlivým a bezúdržbovým řešením. A pokud již nastane nutnost zasáhnout, pak je údržba a obnova velmi jednoduchá.

Obklady chorvatského mramoru se realizují jako nepravidelný obklad bezspárovou metodou, čímž vynikne krása přírodního kamene v rámci velkého celku. Pevnosti se docílí zadní zazdívkou, která právě není vidět.

Kromě obkladu samotných budov můžete chorvatský mramor použít na vybudování zídek,včetně těch opěrných a nebo na venkovní dlažbu například na zahradě nebo před domem. Chorvatský kámen vám tedy může přinést spoustu radosti při zařizování a vybavování vašeho domu.

obklad-zamecek-chorvatsky-mramorchorvatsky-mramor-kamenne-obklady-4